Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Świetliki

Witamy na stronach świetlicy prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Spolecznej w Zaklikowie i Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej "Integracja"

Nasza twórczość

 

Konkurs Literacki   „Zaczarowana Przygoda”

Miejsce I   „Przygoda w lesie”    Natalia Pęzioł kl. IIa

 

Pewnego razu odwiedził mnie mój brat Kamil, który jest moim rówieśnikiem i tak jak ja chodzi do drugiej klasy. Tego dnia od rana mieliśmy wspaniałe humory bo znowu był piękny i słoneczny dzień. Naszą zabawę zaczęliśmy od wyścigów rowerowych. Raz wygrywałam ja, raz Kamil. Po chwili zaproponowałam Kamilowi wyjście na spacer. Poszliśmy na łączkę niedaleko mojego domu. Było tam bardzo pięknie, kwitło dużo kwiatów, na drzewach pojawiało się coraz więcej liści. Pod jednym drzewem było wielkie mrowisko, gdzieś tam za drzewem siedział zając a po drzewie skakała wiewiórka. Nagle zdarzyło się coś dziwnego. Mrowisko zamieniło się w piękny domek, zając przemienił się w chłopczyka, a wiewiórka która zeszła z drzewa zamieniła się w dziewczynkę. Z mrowiska które było teraz ładnym domkiem wyszło dużo dzieci, wszyscy byli uśmiechnięci i gotowi do zabawy tak jak my. Zaczęła się zabawa w berka i w chowanego. Dziewczynki skakały na skakankach, było bardzo głośno i wesoło. Po pewnym czasie, bardzo zmęczeni musieliśmy wracać do domu. Pożegnaliśmy się ze wszystkimi obiecując, że się jeszcze zobaczymy. Ale następnego dnia okazało się, że nie ma tam żadnego domu ani dzieci. To była najbardziej zaczarowana przygoda dla mnie.

Miejsce II  „Moje złote marzenia”   Chiara Szklarz kl III a

Pewnego wieczoru gdy położyłam się spać, wymarzyłam sobie że jestem w wielkim basenie. Basen był pełen złotej wody. W koło mnie pływały ryby o różnych kolorach i długich włosach, przypominały syrenki. Wszystko było super gdy nagle przypłynął zimny jak lód rekin. Miał olbrzymie, popsute czarne zęby. Płynął prosto w moją stronę. Bardzo się przestraszyłam tak wielkiej na pół basenu ryby. Zaczęłam głośno krzyczeć! Pomocy! Nagle na pomoc przypłynęły mi te piękne kolorowe rybki. Trzymały się za płetwy i pomagały mi dopłynąć do schodów basenu. Rekin przerażony wbił zęby w zatrutą deskę którą rzuciły mu rybki. Chciałam im podziękować za pomoc, ale jak otworzyłam oczy, stała nade mną mama budząca mnie słowami „Chiara wstawaj do szkoły” i taki to miałam zaczarowany sen.

 

 

 


Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

[+] kaskus emoticons nartzco