Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Świetliki

Witamy na stronach świetlicy prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Spolecznej w Zaklikowie i Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej "Integracja"

Działalność

Powstanie Świetlicy Środowiskowo Profilaktycznej to inicjatywa Katarzyny Rogoża (z wykształcenia pedagog) i Justyny Paleń ( z wykształcenia prawnik). Pomysłodawczynie przedstawiły koncepcję Władzom Gminy, która to spotkała się z pozytywnym odbiorem umożliwiającym kontynuację działań. Następny krok to wstąpienie do Stowarzyszenia Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja” oraz organizacja półkolonii w formie wolontariatu. Koszty organizacji wyjazdów i prowiantu pokrył Ośrodek Pomocy Społecznej w Zaklikowie. Dodatkowo organizacją i prowadzeniem zajęć dla dzieci zajęły się Anna Paleń, Maria Zakościelna – Mazurek i Ewelina Rycerz. Przebieg półkolonii utwierdził w przekonaniu Władze Gminy, rodziców podopiecznych oraz organizatorki o potrzebie otwarcia takowej placówki.

Z dniem 1 października rozpoczęła swą działalność Świetlica Środowiskowo- Profilaktyczna w Zaklikowie prowadzona przez Ośrodek Pomocy Społecznej przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia „Integracja”. Placówka ta skupia 30-stu podopiecznych. Siedzibą Świetlicy jest Gminny Ośrodek Kultury.

Celem jest pomoc w nauce,  alternatywne spędzanie wolnego czasu, tworzenie miejsca w którym młodzi ludzie mogliby czuć się bezpiecznie respektując ważne normy.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

[+] kaskus emoticons nartzco